Case Study

Red Bull
Half Court

Klient: Red Bull

Rok: 2022

Red Bull Half Court! Největší streetbalová soutěž na světě, které se zúčastní víc jak 15 000 hráčů se letos uskutečnila na národní úrovni i v České republice. Do finále v Egyptské Káhiře postoupil ten nejlepší tým mužů a žen, který vzešel z kvalifikačních kol v České Lípě, Praze a v Brně a následně vyhráli finále na pražské Pražačce. A my jsme byli u toho!

Red Bull Half CourtRed Bull Half Court

Pozvánka do tendru, zadání, zpracování prezentace a návrhu kalkulací, prezentace samotná a nakonec úspěšně vyhraný tendr. Tím to ale celé jen začalo. Byli před námi 3 měsíce intenzivní produkční a technicko produkční práce.

1 / 2

Lokace pro kvalifikace byly předjednané, ale bylo třeba dotáhnout všechny náležitosti a udělat obhlídky. Každá zastávka měla přesně daný branding a že ho nebylo zrovna málo. Polepy košů, hrací plochy, navigace v areálu, “áčka” s logy partnerů a velké plachty s pavouky, na kterých diváci viděli aktuální stav turnaje. V rámci obhlídek bylo nutné naplánovat rozmístění areálu, protože s námi po celou dobu turnaje jezdil i Red Bull Tour Bus a Red Bull Saurus, stavěli se tribuny, na některých místech šatny a zázemí pro hráče, press a produkci.

Samostatnou kapitolou byla preprodukce národního finále na Pražačce, kde se rekonstruovalo hřiště pod záštitou Tomáše Satoranského právě pro příležitost finálových zápasů Red Bull Half Court. Součástí tohoto dne byl i večerní koncert 58G, takže stavba stage, zvuk, světla a finálové zápasy se přenášely v reálném čase i na velkoplošnou obrazovku, takže spolupráce s video týmem.

Red Bull Half Court
Red Bull Half Court
Red Bull Half Court

Zažili jsme už nespočet eventů a se společností Red Bull spolupracujeme dlouhodobě a především velmi rádi, tentokrát nám ale vůbec nepřála předpověď počasí a pokaždé nám její řešení zajistilo pár nocí strávených na meteorologických aplikacích a serverech. Streetball se za deště hrát nedá, nejen kvůli nekomfortu, ale především kvůli bezpečnosti.

Red Bull Half Court

Half Court je akcí venkovní a cílem bylo všechny zastávky uskutečnit pod širým nebem. Což se od pondělí do pátku zdálo vždy jako bezproblémový cíl, ale červencové soboty se v roce 2022 rozhodly, že budou deštivé a my tak do posledních minut netušili jestli celou akci nebudeme stěhovat do kryté haly. Tahle varianta nakonec nastala jen jednou a to při pražské kvalifikaci. Z krásné a téměř nachystané lokace na Jarově jsme se přesunuli do haly na Třebešíně a v rekordním čase připravili event tam.

1 / 3

Pro společnost Red Bull je jedním z nejdůležitějších témat v rámci jejich fungování udržitelnost. Proto jsme i my při výběru dodavatelů šli cestou lokálních partnerů abychom eliminovali množství aut, které kvůli akci museli vyjet. Chtěli jsme zároveň podpořit lokální podnikatele a jelikož jsme pod sebou měli i zajištění jídla vybírali jsme vždy místní restaurace. Zároveň bylo vždy domluveno, že případné zbytky budou odvezeny do nejbližší charity.

Zásadním tématem v rámci zadání bylo zpracování odpadů. Třídění bylo samozřejmostí na všech lokacích. K dispozici byly nádoby na plast, sklo, plech, papír a směsný odpad.

Nádoby na odpad dodali místní dodavatelé bez potřeby použití plastových pytlů. Svoz byl domluven s pronajímatelem hřiště formou navýšení jejich běžného svozu nebo odpad odvezl poskytovatel nádob. 

Tři měsíce práce, přes 50 dodavatelů, 3 kvalifikační zastávky, finále na pražské Pražačce, to vše dohromady jedna skvělá a povedená spolupráce Red Bull x Eventsupport production!

Další case study

Glorchestra 2022

British American Tobacco

Chcete s námi spolupracovat?

Napište nám, rádi se s vámi pobavíme o vašem eventu a navrhneme společně to nejlepší řešení.

info@eventsupport.cz

Eventsupport

© 2023 Všechna práva vyhrazena.

Sledujte nás