CHRISTIAN LÖFFLER RUDOLFINUM

Klient: British American Tobacco

Rok: 2023

Po dvou ročnících, kdy projekt Glorchestra ožil jako festival s několika zastávkami po celé České republice, přišla v roce 2023 změna. Jednalo se možná o na první pohled komornější pojetí celého projektu, ale ve výsledku se stal koncert v Rudolfinu, hvězdy německé elektronické scény, producenta, výtvarníka a skladatele Christiana Löfflera, nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky.

Christian Löffler vystoupil nejdřív se smyčcovým kvartetem a následoval jeho samostatný set. Nevšední kombinace starých klasických písní s ambientní elektronikou okouzlovala publikum v Rudolfinu svým bezchybným provedením. Kromě Bacha, Beethovena a Chopina zazněla i Smetanova Vltava v to ve zcela novém pojetí hned u řeky Vltavy.

Všichni přítomní se během koncertu přesvědčili o tom, že vystoupení Christiana Löfflera není jen skvělý hudební zážitek, ale i unikátní vizuální show. Dvorní light designer Christiana Löfflera odvedl skvělou práci.

Přípravy eventu probíhaly od léta. Rudolfinum je budova velmi komplikovaná a ne vše je uvnitř možné realizovat. Vizuální dominantou, která na celou akci odkazovala zvenku i uvnitř byly velkoformátové vlajky, které jsme nechávali vyrobit.

Pro ročník Glorchestra 2022 vytvořil Milan Cais instalaci Kvadro, kterou jsme umístili na schody před Rudolfinum. Návštěvníci tak při příchodu na koncert mohli vyzkoušet jedinečný kvadrofonní zážitek, který Kvadro umožňuje.

Akci jsme tentokrát zajišťovali od prvního do posledního detailu. Celková a technická produkce eventu, komunikace s umělcem včetně jeho dopravy na místo a také dopravy světelného setupu. Vyráběli a instalovali jsme fotostěny s infografikou o historii projektu Glorchestra. Tyto panely byly umístěny ve vstupní hale a dvoraně Rudolfina.

Součástí večera byl i doprovodný program. Před koncertem proběhla panelová diskuze moderovaná Vladimírem 518 na téma architektura, která se týkala budovy Rudolfina jeho vzniku a historie, rekonstrukce a dalších zajímavostí. Po koncertě následovala afterparty.

V prostoru jsme strávili téměř 24 hodin. Instalovali jsme zvuk od L’asoustic a světla od Robe Lighting a celou show zvukově odbavili od pultu DiGiCo. Postarali jsme se také o celkovou dekoraci prostoru a vytvořili krásnou květinovou stěnu.

Co víc potvrzuje, že tohle byla opravdu bomba než to, že celé Rudolfinum tančilo a to se zde opravdu nikdy neděje.

GLORCHESTRA x Christian Loeffler

Další case studies