BIELA NOC/SIGNAL FESTIVAL GLO KRUHY

Klient: British American Tobacco

Rok: 2023

V letošním roce jsme realizovali dvě instalace v rámci festivalů světla a digitální kulutry. V České republice šlo o Signal Festival konaný v Praze a na Slovensku to byla Biela noc v Košicích. Jde vlastně o velmi podobné koncepty, které mají lidem představit vizuální umění a spojit ho s městským prostorem a moderními technologiemi.

Glo se stalo partnerem obou festivalů a připravil si vlastní instalaci Glo Circle – Glo kruhy, doplněné o unikátní světelný setup spojený s originální hudební produkcí. Hudbu produkoval speciálně pro tuto příležitost Radim Vychopeň aka Radimo. Pražské Sudkovy sady a Kulturpark v Košicích tak lákali na opravdu jedinečný zážitek.

Kulturpark v Košicích je atraktivní lokace zrekonstruovaných bývalých kasáren a kruhy tam krásně vynikly. Stavba nám zabrala 2 dny, 3 dny show a následně rychlá deinstalace. Součástí Biele noci byl i Glo pop-up kontejner. Prim hrál tentokrát light setup a to konkrétně: 8 x Robe pointe, 8 x Robe Spiider na 4 trussových konstrukcích doplněné o zvuk L’acoustics SB18 a X12.
Signal festival v Praze probíhá už od roku 2013 a těší se opravdu velké návštěvnosti, takže být jeho součástí je celkem prestižní záležitostí. Stavba nám tentokrát trvala 2 dny, 4 + 1 den show a deinstalace opět velmi rychlá a to přes noc. Set up byl velmi podobný jako na Biele noci ale techniku jsme umístili na lešenářské konstrukce. Vzhledem k tomu, že Sudkovy sady jsou součástí velkého městského parku, museli jsme velmi pečlivě vyměřit body pro umístění instalace, abychom dodrželi veškeré předpisy pro ochranu městské zeleně. Zónu jsme museli mírně upravit, ale výsledný efekt to nijak nenarušilo a vše vypadalo perfektně.
Co se týče technické stránky věci byla to pro nás výzva v podobě poměrně náročného přesunu instalace a celého týmu. 9.10.2023 v noci se deinstalovalo v Košicích a 9.10.2023 se v poledne začalo instalovat v Praze. Velká část crew pro přesun zvolila letadlo a technika s kruhy absolvovala 700km v kamionu.

Další case studies