H&M ZÓNA COO

Klient: Dudes and Barbies/H&M

Rok: 2019

Když nás kolektiv okolo Dudes and Barbies oslovil s možností spolupráce na H&M zóně, na jednom z největších českých festivalů, neváhali jsme ani chvíli. Koncept byl natolik atypický, že jsme si řekli, že tuhle příležitost si nemůžeme nechat ujít.

Zadání od H&M bylo vytvořit originální zónu s důrazem na udržitelnost a recyklaci. Architekt František Bosák z Ateliéru Horizont navrhnul monumentální stavbu z již nepoužívaných segmentů na provizorní mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech, a které do areálu Dolních Vítkovic krásně zapadly. Stavbu konstrukce o výměře 50 m zajistili pánové z Metrostavu  za pomoci jeřábu za téměř 3 dny.

Naším hlavním úkolem bylo takovou konstrukci přeměnit v příjemnou dvoupatrovou chill-out zónu s hudbou, světly a bary. Základem bylo postavit podlahu v prvním patře ve výšce cca 4 metry. Tu jsme stavěli z klasických pódiových desek Nivtec. Vše bylo potřeba přesně vyměřit – ocelová konstrukce nám moc prostoru pro improvizaci nedala.
Následně jsme celou zónu bezpečně elektrifikovali a mohli jsme se pustit do osvětlení, dekorace a poté jsme mohli ve spletité konstrukci rozvěsit zvuk. Leitmotivem H&M zóny 2019 byly 4 základní živly / elementy, bez kterých by život na naší planetě nebyl možný – voda, vzduch, oheň, země. Tyto elementy se prolínaly celou H&M zónou a tomu jsme přizpůsobili osvětlení, dekoraci i hudební podkres.

Výsledkem byla téměř 100% udržitelná, hojně navštěvovaná zóna. Zóna obsahovala vše od worshopů, barů, bistra a DJ’s, kteří se postarali o atmosféru. Za zmínku ještě stojí, že tento projekt vyhrál Výroční cenu České eventové asociace 2020.

Děkujeme – team Eventsupport.

Další case studies