RED BULL HALF COURT

Klient: Red Bull

Rok: 2022

Red Bull Half Court! Největší streetbalová soutěž na světě, které se zúčastní víc jak 15 000 hráčů, se v tomto roce uskutečnila na národní úrovni i v České republice. Do finále v egyptské Káhiře postoupil ten nejlepší tým mužů a žen, který vzešel z kvalifikačních kol v České Lípě, Praze a v Brně a následně vyhráli finále na pražské Pražačce. A my jsme byli u toho!

Pozvánka do tendru, zadání, zpracování prezentace a návrhu kalkulací, prezentace samotná a nakonec úspěšně vyhraný tendr. Tím to ale celé jen začalo. Byly před námi 3 měsíce intenzivní produkční a technické práce.

Lokace pro kvalifikace byly předjednané, ale bylo třeba dotáhnout všechny náležitosti a udělat obhlídky. Každá zastávka měla přesně daný branding a nebylo ho zrovna málo. Polepy hrací plochy, košů, navigace v areálu, “áčka” s logy partnerů a velké plachty s pavouky, na kterých diváci viděli aktuální stav turnaje. V rámci obhlídek bylo nutné naplánovat rozmístění v areálu, protože s námi po celou dobu turnaje jezdil i Red Bull Tour Bus a Red Bull Saurus. Stavěly se tribuny, na některých místech šatny a zázemí pro hráče, press a produkci.

Samostatnou kapitolou byla preprodukce národního finále na Pražačce, kde se rekonstruovalo hřiště pod záštitou Tomáše Satoranského právě pro příležitost finálových zápasů Red Bull Half Court. Součástí finále byl i večerní koncert 58G, což pro nás znamenalo stavbu stage, zvuk, světla… Finálové zápasy se přenášely v reálném čase i na velkoplošnou obrazovku, takže jsme také intenzivně spolupracovali s video týmem.

Zažili jsme už nespočet eventů a se společností Red Bull spolupracujeme dlouhodobě a především velmi rádi. Ale tentokrát nám vůbec nepřála předpověď počasí. Její řešení nám zajistilo pár nocí strávených na meteorologických aplikacích a serverech. Streetball se za deště hrát nedá, nejen kvůli nekomfortu, ale především kvůli bezpečnosti. Half Court je venkovní akcí a cílem bylo všechny zastávky uskutečnit pod širým nebem. Což se od pondělí do pátku zdálo vždy jako bezproblémový cíl, ale červencové soboty se v roce 2022 rozhodly, že budou deštivé. Do posledních minut jsme tak netušili, jestli celou akci nebudeme stěhovat do kryté haly. Tahle varianta nakonec nastala jen jednou, a to při pražské kvalifikaci. Z krásné a téměř nachystané lokace na Jarově jsme se přesunuli do haly na Třebešíně a v rekordním čase připravili event tam.

Pro společnost Red Bull je jedním z nejdůležitějších témat udržitelnost. Proto jsme i my při výběru dodavatelů šli cestou lokálních partnerů, abychom eliminovali množství aut, která kvůli akci musela vyjet. Chtěli jsme zároveň podpořit lokální podnikatele a jelikož jsme měli na starosti i zajištění jídla, vybírali jsme vždy místní restaurace. Zároveň bylo vždy domluveno, že případné zbytky budou odvezeny do nejbližší charity.

Další case studies