Klient: British American Tobacco

Rok: 2022

SERGEI B LIVE Z OSTRAVY

O tom, že Covid změnil od základu fungování naší společnosti, nikdo asi nepochybuje. A tak se nejen pracovní schůzky, ale i kultura a zábava přenesly do online sféry. Stejně na situaci reagujeme my a naši klienti.

Našim cílem ve spolupráci s Velo, kolegy z Creative Dreamers a Selection bylo přenést lidem zážitek z koncertu v prostorách industriálních Dolních Vítkovic až do obýváku a zavzpomínat tak na konec léta, kdy situace dovolila, aby se zde odehrál koncert Sergeie Barracudy.

Samotnému live streamu ještě předcházelo natáčení v Ostravě. Sergei měl na dobu natáčení k dispozici důstojný dopravní prostředek a to náš FORD Raptor Eventcar. Tím se vozil po svém rodném městě a skrz štáb diváky seznamoval se svými oblíbenými místy. Na předtočenou zdravici pak rovnou navazoval live stream koncertu.

Ohledně samotného koncertu jsme se oproti létu rozhodli stage otočit a hrát s kulisami vysoké pece DOV. Protože na podiu byl interpret sám a také jsme chtěli, aby podium odkazovalo na Velo, udělali jsme podium netradičně malé a kulaté. Jako kulisy a Dj Riser jsme zaparkovali naleštěné Ford Raptor Eventcar, ze kterého Dj Bussy kryl Sergeovi záda.

Tento set up se doplnil trussovými towery s Robe Spiider a Pointe. Z balkonů původní hutní zástavby jsme ještě jako průvany poslali osm 17R. Ještě nasvítit samotnou pec, pár světel pod auta a zepředu a kolem stage ohně, které dokreslily atmosféru Vysoké pece. Vše jsme zanesli do plánu, aby náš návrh klient mohl odsouhlasit.

Se zvukem to bylo tentokrát jednodušší tím, že na místě nebyl nikdo, kdo by pořádné basy ocenil, postavili jsme zvukové věže z Kara a SB 18 jen naoko. Náš mistr zvuku si namíchal zvuk jen za použití menších repro HiQ a posílal to rovnou do éteru.
03

Další case studies