STEREO SLUCHÁTKA

Klient: British American Tobacco

Rok: 2021

Rok 2021 přišel se snahou dohnat vše, co se během covidu nestihlo, a pro nás to znamenalo jeden z nejnabitějších roků vůbec. Součástí akce Glorchestra pro společnost British American Tobacco byla myšlenka guerillové instalace, která by pomohla s propagací samotné akce.

Konceptu se ujal hudebník Milan Cais z Tata Bojs a navrhl objekt STEREO. Primárně jde o instalaci obřích sluchátek. Sluchátka lákají k návštěvě nejen svým vzhledem, ale také dělají to, co každá správná sluchátka – hrají.

Diskutovali jsme o možnostech provedení a materiálu. Sluchátka musela být transportovatelná a složitelná jen za pomoci lidské síly. Na to se výborně hodil extrudovaný polystyren s povrchovou úpravou.

Na samotný polystyren přišla povrchová tvrzená úprava a černá barva. Zbývalo doladit zakrytí reprosoustavy. Přestože moderní standardy utíkají k bluetooth sluchátkům, ta naše mají kabel a starý dobrý jack. Aby to sluchátkům slušelo i v noci, přidalo se obvodové podsvícení.
Instalace STEREO objela přes 15 lokací a stereo nahrávku z dílny Milana Caise si tak mohl poslechnout nespočet návštěvníků.

Další case studies