3 x 3 Z ULICE NA NÁMĚSTÍ

Klient: Česká basketbalová federace

Rok: 2022

Tento ročník přinesl změnu lokace. Celý event se odehrál na Palachově náměstí před pražským Rudolfinem. Pohled na místo konání, za kterým se tyčí Pražský hrad, byl jednoduše dechberoucí. Lokace a jejich atmosféra dodávají FIBA 3×3 jedinečnou atmosféru, která i nás vždy strhne. Stavba samotná zabrala 2 dny práce, akce měla 3 hrací dny a deinstalace proběhla za 1,5 dne.

A co to vlastně 3×3 z ulice na náměstí je? Je to specifická basketbalová disciplína s pravými pouličními kořeny, která byla poprvé jako soutěžní disciplina v roce 2007 na Olympijských hrách mládeže v Singapuru. Od té doby se z tohoto experimentu stala diváky vyhledávaná podívaná.

S Českou basketbalovou federací jsme navázali spolupráci v roce 2009, a od té doby se naše cesty úspěšně prolínají. Mezi největší akce se určitě řadí produkční odbavení Mistrovství světa 2010 žen, MSU19 2013, MSU17 2014, Mistrovství Evropy žen 2017, a technicko produkční odbavení akcí 3×3 world tour a řady zápasů All Star Games nebo české reprezentace. Letos jsme se spolupodíleli na ME v basketbalu 2022 v O2 areně.

Na akci World tour 3×3, která se koná v Praze, spolupracujeme na produkčně technickém zajištění. Naším úkolem je umístění aktuálního set-upu hrací plochy, přidružených tribun a dalších aktivit. Vše se musí pořádně promyslet a zakreslit do 3D formátu. Letos byla akce výjimečná i tím, že se FIBA rozhodla, že se celý kurt zastřeší. To proběhlo unikátní kruhovou konstrukcí o průměru 27m. Vměstnat takovou konstrukci na plochu u Rudolfina byl docela oříšek, ale poradili jsme si s tím, i když občas se hrálo o centimetry.

Na akci bylo tentokrát použito přes 300 pódiových desek systému Nivtec a přes 16t lešenářského systému PERI. Samozřejmou součástí naší práce je finální dočištění prostoru, dodání komunikační techniky a dozor, že vše probíhá tak, jak bylo naplánováno.

Spolupráce s ČBU na akci 3×3 je naše oblíbená a vždy se těšíme na celý proces od výběru lokace přes stavbu, akci samotnou až po konečné vyhlášení vítězů a zbourání akce.

Další case studies