3×3 Z ULICE NA NÁMĚSTÍ

Klient: Česká basketbalová federace

Rok: 2019

3×3 je specifická basketbalová disciplína s pravými pouličními kořeny, která se poprvé zařadila do soutěže na Olympijských hrách mládeže v roce 2010 v Singapuru. Od té doby se z tohoto experimentu stal diváky vyhledávaný sport.

My sice nestojíme za uspořádáním Olympijských her mládeže v Singarpuru, ale tento sport jsme podpořili akcí 3×3 na Václavském náměstí nebo pražských Hradčanech.

Na akci World tour 3×3, která se konala v Praze, jsme spolupracovali na produkčně-technickém zajištění. Naší konkrétní prací bylo umístění aktuálního set-upu hrací plochy, přidružených tribun a dodatkových aktivit. Vše se tak muselo řádně promyslet a zakreslit.
Umístit takovou parádu do centra metropole, přímo na Václavském náměstí, kde se hraje o každý centimetr, není jednoduchý úkol. Po řádných přípravách přijde akce. To pro nás znamená kompletní stavbu tribun, platformy pro kurt a kamery.

Použitého materiálu na takovou akci není málo. V roce 2019 bylo potřeba přes 300 pódiových desek systému Nivtec a přes 16 tun lešenářského systému PERI.

Samozřejmou součástí naší práce je i finální dočištění, dodání komunikační techniky a dozor, že vše probíhá podle plánu.

Velkolepost celého eventu máte možnost načerpat z moodových fotek. No schválně, řekněte nám, kolikrát jste viděli basketbalový zápas na Václaváku? Event byl velkolepý stejně jako místo, na kterém se konal a určitě patří mezi naše nejzajímavější projekty. Těšíme se na další spolupráci.
03

Další case studies