GLO KRUHY

Klient: British American Tobacco

Rok: 2021

Součástí festivalové zóny British American Tobacco na Colours Of Ostrava 2019 byly ikonické, šest metrů vysoké svítící kruhy. O dva roky později se pro kruhy vymyslelo nové touringové angažmá. K tomuto použití se ale původní kruhy ukázaly jako značně nevyhovující. Začala se tedy řešit touringová varianta této dekorace.

Požadavky byly jasné. Snadný transport, včetně instalace, bez použití mechanizace a celková odolnost. Ani jeden z požadavků bohužel původní dekorace nesplňovala.

První místo v poměru cena / výkon nakonec vyhrála varianta custom výroby. Náš výrobní partner navrhnul hliníkovou příhradovou konstrukci s vnějším krytím z mléčného polykarbonátu. Vnitřní a vnější kružnice je kryta bílým dibondem. Kruh lze rozložit na tři části, čímž je zajištěn jeho snadnější transport bez řešení nadměrného nákladu.

Pro výrobu takovéto dekorace je také nutné zajistit statický posudek a promyslet kotvení.

Aby kruh mohl svítit, jsou po celém jeho obvodu vedeny LED pásky, a to jak po vnitřní i vnější straně, tak i po kružnici opsané a vepsané. Každý kruh je pak pomocí protokolu DMX řiditelný prostřednictvím 24 kanálů. Díky tomu se dá s jejich pomocí rozjet pořádná show.

5 kruhů, vnější průměr 5 m, rozměr mezikruží 50×50 cm, 300 m LED pásku, 10 lidí na stavbu a nakládku, 90 m kotevních lan, 4000 l vody na kotvení kruhů v jedné řadě, 30 m2 ložné plochy na přepravu a 6 navštívených eventů.

Další case studies