YZOMANDIAS KŘEST ALBA

Klient: Milion plus

Rok: 2023

Křest nejnovějšího alba Yzomandiase Zpátky na svojí planetu je ve světě českého rappu velká událost. Od spuštění prodeje lístků bylo celkem jasné, že Křižíkův pavilon B na Výstavišti se vyprodá. Všichni jsme se tak těšili na skvělý hudební a vizuální zážitek.
Eventsupport se postaral o celkovou produkci akce. Vytvořili jsme kompletní návrh rozložení areálu, umístění stage, zvuku, kompletní elektrifikaci a bezpečnost. Bylo třeba udělat podrobný harmonogram všech prací, kompletní rozpočet akce a sladění všech technických prvků. Každá taková akce vyžaduje z naší strany extrémní preciznost a soustředění.
Vzhledem k ročnímu období bylo nutné zajistit i velkokapacitní šatnu, která plynule odbaví všechny návštěvníky. S počasím souvisela i instalace vytápěného stanu přímo u vstupu ve kterém byly umístěny toalety a významně jsme tak pomohli i tepelnému komfortu uvnitř pavilonu.
Čím dál častěji je součástí práce našich produkčních zpracování návrhu rozložení prostoru a prvků v něm (VIP zóna, bary, šatny, toalety) do grafické podoby v programu Sketchup. Klient tak lépe vidí rozmístění všech důležitých bodů a nám to pomáhá při samotné realizaci akce.
V případě prostoru Křižíkových pavilonů se provádělo důkladné akustické vykrytí haly, pro co nejlepší zvukový zážitek. Bylo také nutné pečlivě sladit technické prvky a zasadit je do technického harmonogramu. Vše mělo svoje časové okno a tím, že jsme se na akci podíleli s dalšími velkými dodavateli bylo nutné striktně se držet plánu aby vše běželo hladce a nedošlo k nějaké kolizi, která by způsobila časový skluz.

O stage design se postaral Matyáš Vorda a jeho team.

Stavba probíhala den před akcí, proběhlo již zmíněné akustické vykrytí, postavili jsme stage, VIP zónu s kapacitou 300 osob a zvuk. Ten byl v následujícím setupu: L’acoustic K2, L’ascoustic Kara na delay a L’acoustic X12 na odposlechy.

V den akce se dělaly ještě menší dokončovací práce, probíhaly zkoušky světel a zvuku a na open door se před Křižíkovými pavilony čekalo od brzkých odpoledních hodin. Koncert měl fantastickou atmosféru a celá show dopadla na 100% dle představ klienta. Spokojenost byla i na straně fanoušků a to je pro nás ve výsledku potvrzení toho, že se event povedl a hnací motor pro další akce.

Další case studies