RED BULL SOUNDCLASH

Klient: Red Bull

Rok: 2023

“Dva umělci, dvě stage, jeden vítěz. Tohle není koncert, tohle je Red Bull SoundClash!”

I takhle se dá představit pro nás prestižní akce Red Bull SoundClash. Red Bull je náš oblíbený klient a to především pro různorodost jejich eventů a nápady, které rozhodně nejsou všední a jejich realizace je tak vždycky výzva. Je to ten druh práce, co vás posune dál a nabije velkou dávkou energie, přestože celá realizace je velmi náročná a vyčerpávající.

Koncept je jasný, dvě stage, dva umělci jeden prostor a fanoušci, kteří rozhodnou o vítězi.To je po technické stránce věc s kterou se běžně nesetkáváme. Vše je třeba realizovat v jeden okamžik krát dva. Nazvučit, nasvítit a především při akci plnohodnotně odbavit dva umělce naráz. Na jedné straně Rest z Ty Nikdy Labelu a na druhé RedZed.

Součástí večera byli i dva moderátoři, kteří měli svůj vstup mezi každým kolem.

Ve Forum Karlín jsme strávili stavbou a zkouškami téměř dva dny v kuse. Akci samotné taky předcházely tři dny zkoušek ve studiu. Koncept je specifický i svou flow, kdy interpreti hrají svoje osvědčené hity v jiných aranžmá, předávají si slovo během skladby a každý si pozve svého hosta. A to je třeba nazkoušet. Fanoušci následně po každém kole, kterých bylo dohromady 5 rozhodli o vítězi. Vyhrál ten, který dostal větší support, měřeno na decibely.

V prostoru jsme postavili 219 metrů trussové konstrukce s kterou nám pomohlo 56 motorů a rozmístili 202m2 LED světel. Zvuk a světla tradičně od L’acoustic, Robe Lighting a Elation Lighting. Náš zvukař usedl za pult od DiGiCo.

Zajištění technické produkce jsme doplnili o dekorace VIP zóny a stage management. Rest i Redzed měli každý svého stage managera, který se staral o jejich veškerý komfort během koncertu.
Red Bull SoundClash byl jednou z posledních akcí roku 2023 a rozhodně můžeme říct, že patřil mezi to nejlepší, co jsme v roce 2023 zajišťovali.

Další case studies