17. LISTOPADU KPB 2021

Klient: Nerudný fest

Rok: 2021

17. listopad jeden z nejvýznamnějších dnů v roce a státní svátek, který pro mnoho lidí včetně nás hodně znamená. Tak jako každý rok jsme moc rádi spolupracovali s klukama a holkama z Nerudný fest na oslavě tohoto svátku, kterým Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí jistě je. I přes covidovou situaci si na koncert našlo cestu přes 70 000 lidí.
Nerudný fest se snaží koncert vždy něčím ozvláštnit. V roce 2019 to byl velkoformátový videomapping na budově Národního muzea, letos byla zvolena holografická projekce, ale ne jen tak ledajaká. Na 8 minut se měl pomocí hologramu oživit prezident Václav Havel, který by přednesl návštěvníkům nadčasové poselství. Byla to bezesporu jedna z nejnákladnějších a nejsložitějších instalací v rámci všech Koncertů pro budoucnost.

Instalace veškerého equipmentu potřebného pro tuto specifickou projekci si vyžádala stavbu výrazně větší stage než se kdy na KPB stavěla. To jak z pohledu prostorových nároků, tak z pohledu nároků na stabilitu stage. Na samotnou projekci bylo třeba vytvořit kolem projekce black box z moltonu, a to na větrném Václavské náměstí není úplně snadné. Celá stavba trvala o den déle právě kvůli dlouhým zkouškám projekce. Výsledek byl velice dobrý a splnil očekávání. Václav Havel pronesl řeč a snad se alespoň část jeho výzev naplní.

O hudební produkci se tentokrát postaralo na 14 umělců, jako například Aneta Langerová, Už jsme doma nebo Jana Kirschner. Tradičně se na podiu vystřídala plejáda osobností se svými proslovy – letos třeba Michael Žantovský, Eva Holubová nebo Eliška Křenková.

Přestože je tato akce velmi náročná na přípravu, jak po produkční, tak po technické stránce, je pro nás velká čest se na ní již třetím rokem podílet a těšíme se na výzvu, kterou přinese rok 2022.

Další case studies