3×3 FIBA PRAGUE 2023

Klient: Česká basketbalová federace

Rok: 2023

Celý event se odehrál opět na Palachově náměstí před pražským Rudolfinem. Pohled na místo konání, za kterým se tyčí Pražský hrad byl jednoduše dechberoucí. Lokace a jejich atmosféra dodávají FIBA 3×3 jedinečnou atmosféru, která i nás vždy strhne. Stavba samotná zabrala 2 dny práce, akce měla 3 hrací dny a deinstalace proběhla za 1,5 dne.
A co to vlastně 3×3 z ulice na náměstí je? Je to specifická basketbalová disciplína s pravými pouličními kořeny, která byla poprvé jako soutěžní disciplina v roce 2007 na Olympijských hrách mládeže v Singapuru. Od té doby se z tohoto experimentu stala diváky vyhledávaná podívaná.
S Českou basketbalovou federací jsme navázali spolupráci v roce 2009 a od té doby se naše cesty úspěšně prolínají. Mezi největší akce se určitě řadí produkční odbavení Mistrovství Světa 2010 žen, MSU19 2013, MSU17 2014, Mistrovství Evropy žen 2017, a technicko produkční odbavení akcí 3×3 world tour a řady zápasů All Star Games nebo české reprezentace. V loňském roce jsme se spolupodíleli na ME v basketbalu 2022 v O2 areně.
Na akci World tour 3×3, která se koná v Praze spolupracujeme na produkčně technickém zajištění. Naším úkolem je umístění aktuálního set-upu hrací plochy, přidružených tribun a dalších aktivit. Vše se musí pořádně promyslet a zakreslit do 3D formátu. Letos, stejně jako loni, se FIBA rozhodla, že se celý kurt zastřeší. To proběhlo unikátní kruhovou konstrukcí o průměru 27m. Vměstnat takovou konstrukci na plochu u Rudolfina byl docela oříšek, ale poradili jsme si s tím, i když občas se hrálo o centimetry. Zároveň jsme letos zvětšili tribuny, abychom na event dostali ještě více diváků.
Na akci bylo tentokrát použito přes 320 pódiových desek systému Nivtec a přes 16t lešenářského systému PERI. Samozřejmou součástí našeho poslání je finální dočištění prostoru, dodání komunikační techniky a dozor, že vše probíhá tak, jak bylo naplánováno.
Spolupráce s ČBF na akci 3×3 je už tradiční a vždy se těšíme na celý proces od výběru lokace přes stavbu, akci samotnou až po konečné vyhlášení vítězů.

Další case studies