3×3 Z ULICE NA NÁMĚSTÍ

Klient: Česká basketbalová federace

Rok: 2021

Specifická basketbalová disciplína s pravými pouličními kořeny byla poprvé jako soutěžní disciplina v roce 2007 na Olympijských hrách mládeže v Singapuru. Od té doby se z tohoto experimentu stala diváky vyhledávaná podívaná.

Letos jsme společně připravili 3×3 na Hradčanském náměstí. S Českou basketbalovou federací jsme navázali spolupráci v roce 2009 a od té doby se naše cesty úspěšně prolínají.

Mezi největší akce se určitě řadí produkční odbavení Mistrovství Světa 2010 žen, MSU19 2013, MSU17 2014, Mistrovství Evropy žen 2017, a technicko produkční odbavení akcí 3×3 world tour a řady zápasů All Star Games nebo české reprezentace. V tomto roce jsme se spolupodíleli na ME v basketbalu 2022 v O2 areně.

Na akci World tour 3×3, která se konala v Praze jsme spolupracovali na produkčně technickém zajištění. Naším úkolem bylo umístění aktuálního set-upu hrací plochy, přidružených tribun a dalších aktivit. Vše se muselo pořádně promyslet a zakreslit do 3D formátu. Umístit takovou konstrukci na Hradčanské náměstí u Pražského hradu, kde se hraje o každý centimetr, není jednoduchý úkol, jelikož musí být zachován průjezd např. do Arcibiskupského paláce.

Po přípravách přijde akce samotná. To pro nás znamená kompletní stavbu tribun a platformy pro kurt a kamery. Na akci bylo použito přes 300 pódiových desek systému Nivtec a přes 16 t lešenářského systému PERI. Oproti minulým rokům jsme v roce 2021 stavěli 4 věže z lešení – 6 m vysoké, které jsme osadili ozvučením a osvětlením. Samozřejmou součástí našeho poslání je finální dočištění, dodání komunikační techniky a dozor, že vše probíhá tak, jak bylo naplánováno.

Další case studies