Case Study

Colours of Ostrava

Klient: British American Tobacco

Rok: 2022

Festival Colours of Ostrava patří mezi nejlepší festivaly, které je možné v Čechách navštívit. Pro společnosti, které mají možnost mít na festivalu vlastní zónu jde o prestižní záležitost a proto i British American Tobacco přišlo se zadáním na upgrade jejich poslední festivalové zóny tak, aby její návštěva byla pro všechny nezapomenutelným zážitkem a perfektním místem pro propagaci produktu Glo. V industriální lokaci Dolní oblasti Vítkovice vypadá dobře téměř cokoli, o to větší výzvou bylo vytvořit zónu, o které se bude mluvit!

Colours of Ostrava 2022Colours of Ostrava 2022
Colours of Ostrava 2022

Vetšina partnerských zón na COO slouží jako chillout místa a proto je vždy cílem vytvořit prostor, kde se budou návštěvníci cítit dobře a budou zde chtít opakovaně trávit čas mezi koncerty.

V případě open air akcí často vstoupí na scénu déšť a proto se celá zóna stavěla na lešenářské platformě, která zajistila komfort a čistotu i v případě nepříznivého počasí. Konstrukcí z lešení jsme také přemostili historické vagony vlaku a to hned dvakrát, tak aby byl prostor využit naplno. Na jedné z platforem byl umístěn objekt KVADRO od Milana Caise z Tata bojs a na druhé stage pro DJ a interprety, kteří v Glo zóně vystoupili.

Celé lešení jsme pokryli umělým trávníkem, postavili světelné kruhy a umístili Variable event boxy, pro zajištění kvalitní prezentace produktu. Součástí zóny byl samozřejmě i bar, kde se míchaly skvělé cocktaily.

Po celou dobu festivalu byla zóna nabitá doprovodným programem. DJ sety, menšími koncerty umělců z Glorchestry, byla k dispozici graffiti stěna a pro vybrané hosty odvoz glo Raptory z festivalu až domů.

Colours of Ostrava 2022

Jestli zónu něco udělalo nepřehlédnutelnou, tak to byly světelné kruhy, které v rámci programu vytvářely světelnou show z dílny našeho main osvětlovače Luboše Kostorka, který sebou přivezl techniku od Robe lighting, kterou využil naplno… Kruhy a světelná show se staly nejvyhledávanějším místem pro fotku na sociální sítě. Díky tomu se zóna a produkt samotný dostaly i do povědomí lidí, kteří na festival nezavítali.

Zónu navštívilo něco málo přes 5000 návštěvníků a s čistým svědomím můžeme říct, že to byla nejlepší partnerská zóna Colours of Ostrava 2022.

COO

A celá zóna v číslech?

2 produkční, 1 osvětlovač, 1 zvukař, 6 techniků, 2 kamiony plné lešení, 1 dodávka, 12 lešenářů, 850 lešenářských podlážek, 700 m2 umělého trávníku, 7 dní stavby, 4 dny akce samotná, 2 dny deinstalace, nespočet hodin příprav a meetingů.

1 / 3

Jak to tak bývá, už brzy začneme pracovat na přípravách na další ročník. Takže doufáme, že se uvidíme v Glo chillout zóně na Colours of Ostrava 2023!

Další case study

GLO Hyper x2

British American Tobacco

Chcete s námi spolupracovat?

Napište nám, rádi se s vámi pobavíme o vašem eventu a navrhneme společně to nejlepší řešení.

info@eventsupport.cz

Eventsupport

© 2023 Všechna práva vyhrazena.

Sledujte nás