DRC DEMOLITON DERBY

Klient: Demoliton Race Company

Rok: 2023

Třetí zářijový víkend patřil motorům, vůni benzínu a fanouškům demoličních derby. V Bělé pod Bezdězem v areálu Adventure Land se uskutečnil první ročník DRC Extrem Celebrity Race.

Šlo o celodenní akci s bohatým doprovodným programem, který vyvrcholil Extreme celebrity race a koncertem Robin Zoot a Separa.

Režisér Jan Strach a taky bratranec Jakuba Stracha, který vystupuje pod uměleckým jménem Nobodylisten a my s ním často spolupracujeme na jeho projektech, nás oslovil jako technickou produkci celé akce. Auta jsme ještě nedělali a když nám kluci z Demolition Race Company představili celý koncept, tak jsme moc rádi souhlasili, že event zajistíme po technické stránce.

Zajišťovali jsme kompletní technickou produkci od zvuku po celé trati přes tribuny, stage, osvětlení areálu, bezpečnostní ploty, security až po elektrifikaci a mobilní toalety.

První den akce se pro nás nesl v duchu stavby. Tribuna pro diváky byla postavena ze systému Nivtec a pojala 300 osob. Druhý den už běžel od rána do večera samotný program.

O warm-up se postarali organizátoři akce, kteří usedli za volanty a ukázali fanouškům, že se nebojí téměř ničeho. Pak přišla na řadu spray exhibition na stará auta, která byla následně součásti GOD of demoliton a moc toho z nich nezbylo. Téhle výzvy se mohli zúčastnit všichni návštěvníci areálu a hlavní cenou pro výherce byl let helikoptérou.

Hlavním bodem programu byl Extreme Celebrity Race, kde slavné osobnosti předvedly, co umí za volantem na trati. Do cíle nakonec dorazil jen jeden z účastníků a stal se tak zároveň i vítězem celého závodu. Návštěvníci se taky mohli projet po trati perfektní bugynou, kterou řídil mistr světa.

O večerní program se na stagi postaral Robin Zoot a Separ. Hlavní stage, která byla vytvořená z přívěsu od TIRáku, jsme ozvučili L’acoustic Kara a na vykrytí diváků jsme instalovali L’acoustic X12 a X8. Světla byla od značky Robe a Elation. Konkrétně Robe 150, Robe pointe a Eltion Cuepix, Cube a Brick.

Organizátoři akce měli od návštěvníků akce pozitivní reakce a tak se všichni můžeme těšit na další ročník tohoto závodu, kterého doufáme budeme znovu součástí. Další ročník slibuje ještě nabitější program a víc samotného ježdění a závodění pro všechny!

Další case studies